QUIZ. Zdasz maturę z polskiego? Jeśli tego nie wiesz, będzie ciężko! Sprawdź, jak dobrze znasz lektury obowiązkowe na maturze 2021

2021-04-30 14:32 Marta Zalewska
Matura 2021
Autor: Eliott Reyna / Unsplash Matura 2021 z polskiego. Jaka lektura będzie na maturze? „Pan Tadeusz”, „Wesele” - zobacz tematy maturalne rozprawki!

Matura 2021 z języka polskiego już 4 maja. Uczniowie dobrze wiedzą, że znajomość lektur obowiązkowych jest niezbędna, by zdać maturę z polskiego. Wiele zadań w arkuszu CKE nawiązuje do bohaterów lektur i całych fragmentów z tych książek. Ważnym elementem matury z polskiego jest wypracowanie, które najczęściej polega na napisaniu rozprawki lub dokonaniu analizy i interpretacji wiersza. Tematy rozprawek odnoszą się najczęściej do lektur obowiązkowych oraz innych utworów literackich. Dlatego bez znajomości lektur z gwiazdką, trudno zdać maturę z polskiego. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz lektury obowiązkowe. Zdasz maturę 2021 z polskiego?

Nasz quiz sprawdza znajomość lektur obowiązkowych na maturę 2021 z języka polskiego. Pytania dotyczą między innymi "Pana Tadeusza", "Ferdydurke", "Lalki", czy "Dziadów". Trzeba wykazać się znajomością fabuły, a także bohaterów lektur obowiązkowych. Sprawdź, jak ci pójdzie i przekonaj się, czy zdasz maturę 2021 z polskiego.

Przeczytaj także: Nauczyciel matematyki o maturze 2021: - To będzie pogrom. Rekordowo dużo uczniów obleje maturę

Matura 2021 z polskiego - sprawdź się!

Sprawdź swoją wiedzę przed maturą 2021 z polskiego w naszych innych quizach. Odpowiedz na pytania i zobacz, czego jeszcze nie umiesz i powinieneś powtórzyć do matury. Zostało niewiele czasu: matura 2021 z polskiego już 4 maja!

Matura 2021: język polski będzie łatwiejszy

Dobra wiadomość dla maturzystów jest taka, że matura 2021 będzie łatwiejsza. Zniesiono między innymi obowiązek zdawania ustnego egzaminu z języka polskiego, języka mniejszości narodowej i języka obcego nowożytnego, co oszczędzi uczniom sporo stresu.

Czytaj więcej o maturze 2021

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE