Quiz. Sobotnia ortografia

i

Autor: Shutterstock Quiz. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"?

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"? Nawet poloniści mają problem z pisownią tych słów!

2022-02-05 5:00

Sobota w se.pl oznacza quiz ortograficzny. Tym razem przygotowaliśmy dla Was prawdziwą petardę! Sprawdzając znajomość Waszej ortografii, przy okazji dowiemy się, ile pamiętacie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Uśmiechacie się z zadowoleniem pod nosem, bo "Inwokację" recytujecie z pamięci? A potraficie poprawnie napisać wszystkie trudne słowa, które nasz narodowy wieszcz w swoim dziele napisał? Sprawdźcie!

Jedni "Pana Tadeusza" pokochali od pierwszych słów, inni tego dzieła Adama Mickiewicza nie znoszą. Jeśli fragmenty "Inwokacji" śniły się Wam po nocach, albo przeciwnie - zachwycaliście się talentem narodowego wieszcza, koniecznie sprawdźcie w naszym quizie ortograficznym, ile z "Pana Tadeusza" pamiętacie. A przy okazji oczywiście dowiecie się, czy naprawdę znacie ortografię. Uwaga! Miejcie się na baczności, bo nasz quiz "Sobotnia ortografia" zawiera kilka pułapek. To co? Gotowi na quiz z se.pl? Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"?

Pytanie 1 z 12
1. "Pan Tadeusz" to poemat epicki, czyli inaczej:

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

POLECAMY RÓWNIEŻ: QUIZ. Jak dobrze znasz powieści kryminalne? Prawdziwy fan musi zdobyć min. 10 na 12 punktów!

ZOBACZ QUIZ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Nawet dzieci potrafią to poprawnie napisać. Nie zdobyć 10/12 to obciach!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany