Przemoc

i

Autor: Pavlofox / CC0 / pixabay.com

Koszmar trwał wiele miesięcy

Pastwił się nad rodziną, połamał ojcu żebra. Agresywny 50-latek ze Szczecina stanie przed sądem

2022-10-06 11:45

Poniżał, wyzywał, groził śmiercią, używał przemocy wobec swoich rodziców, a podczas jednej z awantur połamał żebra swojemu ojcu. Koszmar jednej ze szczecińskich rodzin trwał wiele miesięcy. W końcu 50-letni oprawca odpowie przed sądem za swoje czyny i poniesie zasłużoną karę.

Koszmar trwał wiele miesięcy

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi najbliższymi. Ich koszmat miał trwać od marca 2021 do kwietnia 2022 roku. Agresywny 50-latek doprowadził również do tego, że jego ojciec doznał złamania żeber.

- W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał bezpodstawne awantury podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe - informuje prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Znajdując się w ciągach alkoholowych przejawiał wobec rodziców zachowania agresywne. Szarpał ich oraz groził pozbawieniem życia.'

Połamał ojcu żebra

1 kwietnia doszło do dramatycznego zdarzenia. Mężczyzna wywołał kolejną awanturę, podczas której popchnął swojego ojca, co skutkowało złamaniem dwóch żeber.

- Obrażenia te naruszyły funkcję narządu ciała pokrzywdzonego na okres przekraczający 7 dni - dodaje prok. Alicja Macugowska-Kyszka.

50-latek stanie przed sądem

Agresywny 50-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. W przeszłości mężczyzna nie był karany.

Podejrzany wkrótce odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto był ofiarą przemocy domowej?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają