Ksiądz

i

Autor: Senlay / CC0 / pixabay.com

KSIĄDZ ze Szczecina miał MOLESTOWAĆ nieletnich. Na wyrok czeka już od 26 lat! WSTRZĄSAJĄCY reportaż

2021-02-12 13:06

Sprawa ciągnie się już od ponad ćwierć wieku i wciąż nie doczekała się finału. W tym czasie zmieniło się trzech papieży. Ksiądz Andrzej Dymer ze Szczecina miał molestować swoich nieletnich wychowanków, o czym było wiadomo już w 1995 roku. Nie brakuje również dowodów przeciwko duchownemu. O tej wstrząsającej historii opowiada reportaż "Najdłuższy proces Kościoła". Kiedy będzie można go obejrzeć?

Ks. Andrzej Dymer wciąż bez wyroku

Pomimo iż pierwsze przypadki molestowania seksualnego miały mieć miejsce prawie trzy dekady temu, śledztwo w sprawie księdza Dymera zostało wszczęte dopiero w 2008 roku, po ukazaniu się artykułu w "Gazecie Wyborczej". Pomimo, iż kościelny trybunał skazał księdza za molestowanie, ten złożył apelację. Mijały lata, a wyrok nadal nie zapadł. Nie zapadł również żaden wyrok w tej sprawie w sądzie świeckim. Wiele przypadków było przez lata ukrywanych przez kurię i uległo po prostu przedawnieniu.

Zobacz też: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Przez wiele lat, pomimo iż na księdzu ciążyły poważne zarzuty, nie spotkał się z żadnym potępieniem ze strony kościoła. Nie został odsuniety od pracy z dziećmi, zajmował również coraz wyższe stanowiska.

Reportaż "Najdłuższy proces Kościoła" w "Czarno na białym"

Więcej o tej bulwersującej sprawie będzie można wkrótce usłyszeć w magazynie reporterskim "Czarno na białym" na antenie TVN24. Reportaż "Najdłuższy proces Kościoła" jest również dostępny w aplikacji TVN24 GO.

Ks. Dymer odwołany

Jak poinformował w piątek portal wiez.pl, ks. Andrzej Dymer został odwołany z funkcji dyrektora szczecińskiego Instytutu Medycznego. Decyzję podjął w środę abp Andrzej Dzięga, który spotkał się z mężczyzną wykorzystanym seksualnie przed laty przez duchownego.

Zobacz też: Poświęcenie nowej hali sportowej było NIEWAŻNE? Tak twierdzi ksiądz z Gryfic [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy chodzisz w niedzielę do kościoła?
Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?