Kobieta chciała skoczyć z wieży. Desperatkę zauważyła niemiecka turystka
Niewiele brakowało, by doszło do ogromnej tragedii. Turystka z Niemiec zwiedzała wieżę widokową w Świnoujściu, gdy nagle zauważyła kobietę stojącą za barierkami tarasu widokowego. Natychmiast poprosiła o pomoc przypadkowego mężczyznę. Zaalarmowano służby ratunkowe. Liczyła się dosłownie każda sekunda, gdyż desperatka chciała skoczyć z wysokości!
Kobieta chciała skoczyć z wieży. Desperatkę zauważyła niemiecka turystka
Do dramatycznych zdarzeń doszło w środę, 21 czerwca, w samo południe, w wieży widokowej, która jest pozostałością po zniszczonym podczas wojny kościele Marcina Lutra. To jedna z atrakcji Świnoujścia, licznie odwiedzanych przez turystów.
Kobieta chciała skoczyć z wieży. Desperatkę zauważyła niemiecka turystka
To właśnie turystka z Niemiec zauważyła, że za barierkami tarasu widokowego stoi kobieta. Wszystko wskazywało na to, że chce popełnić samobójstwo. Natychmiast poinformowała o tym przypadkowego mężczyznę, prosząc go o pomoc w ratowaniu kobiety.
Kobieta chciała skoczyć z wieży. Desperatkę zauważyła niemiecka turystka
Mężczyzna natychmiast pobiegł na górę, by przekonać kobietę, by zrezygnowała z desperackiego czynu. W końcu udało się ją wciągnąć do środka. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które zaopiekowały się około 50-letnią kobietą, która została zabezpieczona i trafiła do szpitala.
Gdzie szukać pomocy?
Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu mogą zdarzyć się gorsze chwile czy niepowodzenia i - co bardzo ważne - nikt nie musi być sam z problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.
Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.
Gdzie można szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.