Czy w Szczecinie wylądowało UFO? Są ludzie, którzy je widzieli!

2020-07-02 7:28 gk

UFO w Szczecinie? Brzmi nieprawdopodobnie. Zwykle z przybyszami z obcej planety spotykają się bohaterowie amerykańskich filmów z gatunku science-fiction. Okazuje się jednak, że przed wieloma laty nasze miasto zostało najprawdopodobniej odwiedzone przez tajemniczych gości. Historia została opisana w jednej z książek poświęconych zjawiskom związanym z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.  

Do niecodziennego zdarzenia miało dojść 23 kwietnia 1986 roku na jednym ze szczecińskich osiedli. Jego świadkiem było małżeństwo mieszkające w jednym z bloków, które jak co dzień spędzało popołudnie na oglądaniu telewizji i odpoczynku po pracy. Oboje zdrzemnęli się, około 19.30 kobieta obudziła się i nagle zobaczyła, że z telewizorem, w którym nadawany był właśnie "Dziennik Telewizyjny" dzieje się coś dziwnego...

Ekran telewizora pociemniał, zniknął dźwięk, a na środku pokoju pojawiły się nagle dwie postaci mające około 1,60 m wzrostu. Były one dość dziwnego kształtu przypominającego człowieka, ale pozbawione rąk i nóg. Pomimo braku oczu istoty sprawiały jednak wrażenie, jakby wpatrywały się w domowników. Nie wydając z siebie żadnego dźwięku, zdawały się przekazywać komunikaty mówiące o tym, że małżonkowie są im potrzebni i powinni z nimi odlecieć. Wszystko trwało dosłownie chwilę, po czym tajemniczy przybysze zniknęli.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja
Osiedle w Szczecinie
Autor: ESKA INFO Szczecin Osiedle w Szczecinie

Po tej niespodziewanej wizycie małżeństwo zauważyło za oknem dziwne światło. Na placu na przeciwko ich domu pojawił się dziwny świetlisty obiekt, którego - jak się później okazało - nie widział nikt poza nimi. Poza tym jakaś dziwna siła kazała im wyjść z domu i iść w stronę świetlistego pojazdu.

>>> Co wiesz o istotach pozaziemskich? Rozwiąż QUIZ

Cała historia, która  brzmi nieprawdopodobnie, a wręcz surrealistycznie, została opisana przez dwóch wybitnych polskich badaczy zjawiska UFO: Krzysztofa Piechotę i Bronisława Rzepeckiego. Naukowcy badali podobne zjawiska w całej Polsce - zarówno te, o których było bardzo głośno w całym kraju, m.in. w Chałupach i Przyrownicy, jak i te, o których często nie pisała nawet lokalna praca.  O szczecińskim spotkaniu z obcą cywilizacją możemy przeczytać w ich książce "UFO nad Polską", wydanej w 1996 roku, w której zostały szczegółowo opisane najciekawsze obserwacje dokonane na terenie Polski w latach 1947-1989.

Krzysztof Piechota, Bronisław Rzepecki - UFO nad Polską, Agencja Nolpress, 1996
Autor: brak danych Krzysztof Piechota, Bronisław Rzepecki - UFO nad Polską, Agencja Nolpress, 1996
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE