Czy w Szczecinie wylądowało UFO? Są ludzie, którzy je widzieli!

2020-07-02 7:28

UFO w Szczecinie? Brzmi nieprawdopodobnie. Zwykle z przybyszami z obcej planety spotykają się bohaterowie amerykańskich filmów z gatunku science-fiction. Okazuje się jednak, że przed wieloma laty nasze miasto zostało najprawdopodobniej odwiedzone przez tajemniczych gości. Historia została opisana w jednej z książek poświęconych zjawiskom związanym z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.  

Do niecodziennego zdarzenia miało dojść 23 kwietnia 1986 roku na jednym ze szczecińskich osiedli. Jego świadkiem było małżeństwo mieszkające w jednym z bloków, które jak co dzień spędzało popołudnie na oglądaniu telewizji i odpoczynku po pracy. Oboje zdrzemnęli się, około 19.30 kobieta obudziła się i nagle zobaczyła, że z telewizorem, w którym nadawany był właśnie "Dziennik Telewizyjny" dzieje się coś dziwnego...

Ekran telewizora pociemniał, zniknął dźwięk, a na środku pokoju pojawiły się nagle dwie postaci mające około 1,60 m wzrostu. Były one dość dziwnego kształtu przypominającego człowieka, ale pozbawione rąk i nóg. Pomimo braku oczu istoty sprawiały jednak wrażenie, jakby wpatrywały się w domowników. Nie wydając z siebie żadnego dźwięku, zdawały się przekazywać komunikaty mówiące o tym, że małżonkowie są im potrzebni i powinni z nimi odlecieć. Wszystko trwało dosłownie chwilę, po czym tajemniczy przybysze zniknęli.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja
Osiedle w Szczecinie
Autor: ESKA INFO Szczecin Osiedle w Szczecinie

Po tej niespodziewanej wizycie małżeństwo zauważyło za oknem dziwne światło. Na placu na przeciwko ich domu pojawił się dziwny świetlisty obiekt, którego - jak się później okazało - nie widział nikt poza nimi. Poza tym jakaś dziwna siła kazała im wyjść z domu i iść w stronę świetlistego pojazdu.

>>> Co wiesz o istotach pozaziemskich? Rozwiąż QUIZ

Cała historia, która  brzmi nieprawdopodobnie, a wręcz surrealistycznie, została opisana przez dwóch wybitnych polskich badaczy zjawiska UFO: Krzysztofa Piechotę i Bronisława Rzepeckiego. Naukowcy badali podobne zjawiska w całej Polsce - zarówno te, o których było bardzo głośno w całym kraju, m.in. w Chałupach i Przyrownicy, jak i te, o których często nie pisała nawet lokalna praca.  O szczecińskim spotkaniu z obcą cywilizacją możemy przeczytać w ich książce "UFO nad Polską", wydanej w 1996 roku, w której zostały szczegółowo opisane najciekawsze obserwacje dokonane na terenie Polski w latach 1947-1989.

Krzysztof Piechota, Bronisław Rzepecki - UFO nad Polską, Agencja Nolpress, 1996
Autor: brak danych Krzysztof Piechota, Bronisław Rzepecki - UFO nad Polską, Agencja Nolpress, 1996
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE